top of page

PRO Jáchyma 2022

Jáchym je 9letý klučina, který miluje život, rozdává radost okolo sebe a neustále se učí a posouvá ve svých dovednostech!

Jachym1_edited.jpg

Jáchym se narodil se vzácným genetickým poškozením své DNA, to mu ale nebrání v tom, aby neustále objevoval krásy tohoto světa a navíc v něm dřímá veliký duch...

Běh Dobrého Draka 2022 - pro Jáchyma

Jáchym Pyciak se narodil v roce 2012 a i když průběžná genetická vyšetření byla ve fyziologických hodnotách, narodil se s defektem 6. chromozomu na jeho dlouhém ramínku. Jáchymovi chybí 50 genů, pouhých 50 genů, takový kousíček, a Jáchym není jako ostatní...

Jáchym žije se svou mamkou Karolínou a o 3 starší sestrou Ellen v malém bytě v Hostinném. Jáchym už na první pohled vykazuje známky mentálního i fyzického postižení: nechodí, nemluví, je 24 hodin denně odkázán na pomoc druhých, má autistické rysy, a jeho tělo si musí poradit jen s jednou a to ještě závažně poškozenou ledvinou. Protože je to ale kluk s velkým duchem a je zvídavý dělá postupně pokroky ve své obslužnosti – sám se velmi zdatně a hbitě posouvá po zadku, loni se naučil jezdit na velké tříkolce, dokonce i sám umí řídit, a tak se s ním i mamka Karolina proběhne!

Jáchym už i sejde schody, nahoru ještě potřebuje fyzickou dopomoc, ale jsou to obrovské úspěchy!

Vzhledem k Jáchymovu postižení má jeho mamka Karolina velmi omezené možnosti pracovního uplatnění.

 

Jáchymovi nejvíce pomáhá speciální neurorehabilitační program RehaKlim praktikovaný v lázních Klimkovice. Tento speciální cvičební program stejně, jako zdravotnické pomůcky pro Jáchymův rozvoj jsou velmi nákladné položky. Maminka Karolina je velmi aktivní žena, která chce, aby aktivně žila i Ellenka a vlastně i Jáchym. Určitě se nejedná o pecivály!

A jaký je Jáchymův sen, který bychom rádi s Vaší pomocí splnili?

 

Zdravotní pojišťovna sice uhradí Jáchymovi a jeho mamce měsíční pobyt v lázních Klimkovice, ale vlastní speciální cvičení RehaKlim již ne. A přitom je to právě to, co Jáchyma nejvíce posouvá vpřed, po čem dělá velké pokroky.

Běh Dobrého Draka 2022 - pro Jáchyma
bottom of page