top of page
IMG_8237.JPG

PRO Jáchyma 2022

Čtvrtý ročník dobročinné akce se uskutečnil 21. 5. 2022, tedy opět v jiné datum než jakýkoliv z předchozích ročníků. Tentokrát byl termín volen tak, aby byl Jáchym zpět z rehabilitačního pobytu v Lázních Klimkovice. Tamní speciální program RehaKlim jej posouvá v jeho motorickém učení mílovými kroky.

A že tento program na Jáchyma opravdu funguje, mohli vidět všichni, kdo byli v sobotu na Letišti v Trutnově. Jáchym tam totiž přišel po svých! Opravdu udělal obrovský kus práce za poslední měsíc v lázních a my jsme velmi rádi, že mu budeme moci přidat do „prasátka“ okolo 100 000 Kč! Právě necelou tuto sumu se zatím podařilo organizátorům Běhu Dobrého Draka pro Jáchyma vybrat jak na zřízený transparentní účet, (včetně sumy sesbírané do kasiček přímo na Letišti).

 

„Transparentní účet bude otevřený do konce května, pak jej uzavřeme, peníze z něj pošleme Jáchymovi a účet zrušíme“, vzkazují organizátoři. Ti navíc věří a doufají, že se podaří výslednou sumu přehoupnout přes magickou 100tisícovou hranici.

IMG_8762.JPG
beh-dobreho-draka-trutnov-foto-jan-bartoš-2022-18.jpg

Sobota 21. května 2022

Sobotní počasí bylo slunečné, ale oproti předchozím dnům bylo velmi větrné a chladné, což bylo pro běžce určitě výhodou. Hned od rána se hudby ujali kluci z kapely Grepy, kteří tak zpříjemnili den všem přítomným, když se svými písněmi doplňovali prodlevy mezi mluveným slovem moderátora. 

Novinkou akce byla možnost zakoupení kvalitní běžecké čelenky či trička s logem Běh Dobrého Draka, v dámské nebo pánské formě. Čelenky byly k odběru ihned a taky s nimi spousta z účastníků na trať vyrazila. Trička byla na objednání a jejich majitelé by je měli mít k dispozici do 14 dnů. V případě, že by si kdokoliv kdykoliv rozmyslel, že by designově velmi povedené triko z dílny Trutnovského JenDesign a TexArt, bude možné si jej přes web akce objednat.

beh-dobreho-draka-trutnov-foto-jan-bartoš-2022-04.jpg

„Obecně přišlo trochu méně sportovců, než loni a před loni – možná je to tím, že už pominula covidová omezení a je tudíž akcí víc“, přemítá organizátorka a připomíná: „Běh Dobrého Draka nebyl zrušen ani jednou a vždy se akci podařilo přes omezení uspořádat. Co mě velmi těší, že naopak dorazilo zase o trochu víc dětí, když už nám místní firmy dávají ceny pro děti, tak je chceme samozřejmě rozdat těm, pro koho jsou určené.“

Tratě kategorie pro závod zůstávají stejné. Již tradičně bylo nejvíce zájemců o nejkratší 6km trať. Na ni se vydalo přes 70 sportovců. Nejrychleji si s tratí poradil Tomáš Nesládek, když cílovou bránu protnul v čase 26:09 s více než minutovým náskokem před Alešem Kaválkem (27:19). Jako třetí muž na 6km trati doběhl Lukáš Netík (31:18). Z žen byla nejrychlejší Barbora Boudová v čase 35:54, před Šárkou Šulcovou (36:02). Na třetí pozici doběhly do cíle společně Doubravka Stolínová a Barbora Plecháčová (obě 37:00). Na desetikilometrovou trať vyběhlo 24 běžců a běžkyň a 6 psů. Trať zdolal nejrychleji Lukáš Bouček (39:56), který si vylepšil svůj loňský čas o více než 3 min! – gratulujeme!) před Tomášem Vlčkem (41:34) a Petrem Veselým (43:02). Nejrychlejšími ženami byly společně doběhnuvší Lucie Horká a Elen Hromádková v čase 55:53, třetí pozici obsadila Eva Podrazilová (1:02:45). mezi canicrossaři zvítězil Patrik Jindra (44:44), jako druhý doběhl Michal Šubrt (48:58) a na třetím místě se umístila Pavlína Kynčlová (50:15). Na 15km trať vyběhlo pouze 12 vytrvalců. Vítězem se stal Vítězslav Šolc (58:23) před Čeňkem Hampelem (1:09:12) a Janem Špeldou (1:09:14). V ženách byla nejrychlejší Kristýna Caidlová (1:14:48), druhá v cíli byla Petra Figerová (1:26:31) a na třetím místě doběhly Nicol a Eva Kirschovy (1:3711).

Celkové výsledky najdete ZDE.

beh-dobreho-draka-trutnov-foto-jan-bartoš-2022-12.jpg

„Letos se nám přihlásilo i více firem, které nás chtěly podpořit a ty z let minulých nás neopustily, což je super, a je to známka, že akce se postupně dostává do většího povědomí místních lidí i firem“, říkají organizátoři. „Věcných cen pro nejrychlejší běžce bylo letos opravdu hodně! Ale firmy nás nepodporují jen věcně, většina z nich přidává i penízky na transparentní účet, takže podpoří i přímo hendikepovaného, za což jim patří velké poděkování! Stejně jako všem, kdo v sobotu dorazil na Letiště a svou účastí na akci podpořil Jáchyma! Děkujeme! Transparentní účet zůstane otevřený do konce května, pak jej uzavřeme a peníze z něj předáme Jáchymovi a jeho rodině. Proto, kdo by chtěl Jáchyma ještě podpořit může tak do 31.5.2022 učinit a zaslat jakoukoliv sumu na: 2302065650/2010, uzavírá organizátorský tým.

Pro Ivetu se podařilo vyzískat 50 000 Kč, pro Lucinku 105 000 Kč a Amálce bylo loni nakonec posláno 140 000 Kč. Jak velká suma ve finále opustí transparentní účet se ještě neví, organizátoři věří, že to bude přes 100 000 Kč!

Pojďte nám ještě pomoci, už moc nechybí!

Běh Dobrého Draka chce žít dál, chce být pravidelnou akcí a každý rok by chtěl obdařit jiného příjemce. Ale komu bychom měli předávat výtěžek roku 2023? Máte nějaký tip? Máte v okolí člověka, který potřebuje podpořit, pomoci v těžké životní situaci, kterému bychom mohli společnými silami pomoci splnit sen? ANO?! Tak nám napište jeho příběh!

Děkujeme všem, kdo na Letiště v Trutnově dorazil, všem, co přispěli a všem partnerům, kteří nás v tom nenechali samotné!

beh-dobreho-draka-trutnov-foto-jan-bartoš-2022-06.jpg
bottom of page